Stopień opanowania, odznaki oraz wizualizacja postępów – najczęstsze pytania

Czym jest „stopień opanowania“?

Stopień opanowania pokazuje, jak sobie radzisz z tematem. Jest wypadkową starań (liczba odpowiedzi) oraz osiągnięć. Największą wagę przykłada do najnowszych prób, więc nawet jeśli na początku nie idzie ci najlepiej, to zawsze masz szansę osiągnąć maksymalny stopień opanowania.

Co oznaczają kolorowe odznaki?

Odznaka przedstawia najwyższy osiągnięty stopień opanowania w skali od 0 do 4. Podczas rozwiązywania zadania stopień opanowania wyświetlany jest w postaci wąskiego, długiego prostokąta, który stopniowo się zapełnia. Towarzyszy mu komentarz słowny oraz ikona odznaki. Po zakończeniu rozwiązywania zadań w zestawieniu widoczne są jedynie odznaki.

Dlaczego w systemie są dwa rodzaje zielonych odznak?

Zielone odznaki (symbolizujące stopień opanowania 3 i 4) oznaczają dobry wynik. Oznaka 3 oznacza dostateczne opanowanie tematu i wykorzystywana jest jako kryterium do zadań domowych. Odznaka 4 służy jako wyzwanie i oznacza mistrzowskie opanowanie tematu.

Gwiezdne odznaki

  • Gwiezdne odznaki przyczyniają się do utrwalenia wiadomości w pamięci długotrwałej.
  • Jeżeli potwierdzisz swoje umiejętności po dwóch tygodniach od rozwiązania zadania po raz pierwszy, otrzymasz gwiezdną odznakę.
  • Jeżeli potwierdzisz swoje umiejętności po miesiącu od rozwiązania zadania po raz drugi, otrzymasz podwójną gwiezdną odznakę.

Stopień opanowania przesuwa się raz szybciej, raz wolniej. Dlaczego?

Szybkość przesuwania zależy od stopnia trudności zadania oraz od tego, czy rozwiązanie można odgadnąć przypadkowo. Na przykład: Jeżeli rozwiązujesz długie zadanie tekstowe z matematyki, po udzieleniu poprawnej odpowiedzi stopień opanowania znacznie wzrośnie. Jeżeli jednak rozwiązujesz ćwiczenie na uzupełnianie ch/h, w którym wybierasz poprawną odpowiedź, stopień opanowania wzrasta o wiele wolniej.

Błędna odpowiedź powoduje, że stopień opanowania maleje. Dlaczego?

System został opracowany w taki sposób, aby wysoki stopień opanowania osiągnęli wyłącznie ci użytkownicy, którzy znają temat naprawdę dobrze. Oznacza to, że nie można osiągnąć wysokiego stopnia opanowania poprzez długotrwałe przypadkowe klikanie. Aby osiągnąć wysoki stopień opanowania, należy pracować w miarę równomiernie.

NAPISZ DO NAS

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Napisz do nas

Jesteś w kropce?

Najpierw przejrzyj najczęściej zadawane pytania:

FAQ

Czego dotyczy wiadomość?

Po prostu wiadomość Treści Sterowanie Logowanie Licencje